قصه کودکانه خارخاری

داستان - داستان کودکانه - قصه - قصه داستان برای کودک 4 ساله - قصه های کودکانه زیبا و خواندنی - قصه های کودکانه زیبا و خواندنی و آموزنده - قصه کودکانه - قصه داستان خارخاری - قصه شب - قصه برای دبستانی ها

یکی بود یکی نبود.

خارخاری آب دهانش را قورت داد و به خانم فیله سلام کرد. فکر می کنید خارخاری یک خارپشت بود؟

خارخاری یک قورباغه بود که همش تنش می خارید.

خانم فیله گفت: چی شده؟»

خارخاری گفت: می شود پشتم را. بِخارانی؟»

خانم فیله گفت: من که انگشت بِخاران ندارم، من فقط می توانم ماساژ فیلی بدهم!»

قورباغه رسید به آقا ماره و با ترس و لرز گفت: می شود پشتم را بخارانی؟»

آقا ماره فکر کرد و گفت: من که انگشت بِخاران ندارم، من دو تا کار می توانم بکنم، هم می توانم ماساژ ماری بدهم، هم تو را بخورم!!»

قورباغه فرار کرد و رفت و رفت. تا رسید به خارپشت و گفت: می شود پشتم را .»؛اما با دیدن تیغ های خارپشت فهمید که او فقط می تواند تنش را سوزن سوزن کند». خسته شد، نشست زیر درخت و پشتش را مالید به تنه زبر درخت.

گنجشک کوچولو از بالای درخت آمد پایین و گفت: چه کار می کنی قورباغه؟» قورباغه گفت: پشتم می خارد! هیچ کس انگشت بِخاران ندارد!»گنجشک پنجه کوچکش را به قورباغه نشان داد و گفت: این خوب است؟ این بِخاران است؟»

قورباغه خوش حال شد و گفت: آره. فکر کنم هست!» گنجشک شروع کرد به خاراندن پشت قورباغه قورباغه هی گفت: آخیش! آخیش! این طرف تر، آخیش! آن طرف تر!» و کم کم خارشش خوب شد و به گنجشک گفت: حالا من برای تو چه کار کنم؟ تو که این قدر خوب می خارانی؟»

گنجشک گفت: تازه لانه ساخته ام، یک کم کَت و کولم درد می کند؛ اما فکر نکنم تو بتوانی کاری بکنی!» قورباغه دست هایش را نشان گنجشک داد و گفت: معلوم است که می توانم!» با انگشت های بادکش دارش، کت و کول گنجشک را بادکش کرد و ماساژ قورباغه ای داد گنجشگ هی گفت: آخیش! آخیش! آخیش!»

قصه برادر کوچولو

قصه خرس تنبل

قصه گربه ی پشمالو

قصه پری کوچولو

قصه چهار خرگوش کوچولو

قصه کلاغ خبرچین

قصه سنگ کوچولو

قورباغه ,» ,خارخاری ,گنجشک ,توانم ,فکر ,و گفت ,می توانم ,می شود ,گفت می ,خانم فیله ,انگشت بِخاران ندارم،

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مکاتبات بین المللی در پژوهشگری Linda کم شنوایی و استفاده از سمعک دنیای فناوری madareeshgh ترفند های SEO . ارزانی جاز موزیک | دانلود آهنگ جدید | فیلم | سریال و انیمیشن با آپدیت روزانه rama